Zmagovalci in nagrajenci 23. festivala FeNS 2018

N A G R A D E  23. MEDNARODNEGA FESTIVALA FENS 2018

OTROŠKI FENS 1. kategorija:
1. ZOJA JAMNIŠEK  (Slovenija) – O, O, O, NA MORJU JE LEPO
2. MEDENJACI (Hrvaška) – BLAGO MALIM KLOKANIMA
3. PATRICK ŠABEDER (Slovenija) – TO MI NI VŠEČ

OTROŠKI FENS 2. kategorija:
1. DARIA POZDEEVA (Rusija) – 10.000 LAJKOV
2. MINKA LAVRIČ (Slovenija) – SVETLA MISEL ZA MIR SVETA
3. LUKA GALIĆ (BiH) – RASTEM DA VOLIM

NAJSTNIŠKI FENS 1. kategorija:
1. ENI RUŽIĆ (Hrvaška) – VJERUJEM I ZNAM
2. TJAŠA JAKUP (Slovenija) – KJER JAZ SEM DOMA
3. UNA DIMITRIJEVIĆ (Srbija) – DOK SANJAM

NAJSTNIŠKI FENS 2. kategorija:
1. ALEKS PAVLIN (Slovenija) – ŽIVETI SVOJE SANJE
2. STELA TAVŽELJ  (Slovenija) – NAD OBLAKI
3. NINA LAMPRET (Slovenija) – ZATE

NOVA SCENA:
1. LANA HRVATIN (Slovenija) – STROGER THAN EVER
2. EMA JAGRIČ (Slovenija) – NAJINO POLETJE
3. TANITA LIPAR (Slovenija) – KORAK

NAJBOLJŠE BESEDILO PESMI FESTIVALA:
IGOR RIHTER za besedilo pesmi REŠIMO SVET, ki jo je zapela Tjaša Rihter

NAJBOLJŠI SCENSKI NASTOP NA FESTIVALU:
SARA LINA JAGODIC VEČERINA – TAKO JAZ ŽIVIM

NAJBOLJŠA INTERPRETACIJA PESMI V SLOVENSKEM JEZIKU:
TJAŠA JAKUP – KJER JAZ SEM DOMA

PLAKETA WAF za USKLAJENOST INTERPRETACIJE Z NASTOPOM:
DARIA POZDEEVA – 10.000 LAJKOV

FENSOVI PREDSTAVNIKI NA MEDNARODNIH FESTIVALIH:
RASPJEVANE PAHULJICE, MRKONJIĆ GRAD, BIH: ZOJA JAMNIŠEK
ZVEZDIĆKI/ASTERIX,  PRILEP, MAKEDONIJA: STELA TAVŽELJ
GOLDEN SPARKLES, VARNA, BOLGARIJA: SARA LINA JAGODIC VEČERINA in TJAŠA JAKUP
ŠKOLJKICE U PLAVOM, NOVI SAD, SRBIJA: TJAŠA JAKUP
ČAROBNA FRULA, ZAGREB, HRVAŠKA: PATRICK ŠABEDER
GOLDEN STARS, VLADIMIR, RUSIJA: MINKA LAVRIČ
ŠARENI VOKALI, SOMBOR, SRBIJA: ZALA GRIL
TA SE PESMA LJUBAV ZOVE, KIKINDA, SRBIJA: NIKA ŠTEFANČIČ

23. festival FeNS – FINALE

23. festival FeNS – FINALE – nedelja, 24. 6. 2018, Taverna, Koper
VRSTNI RED ZA NASTOP:
HIMNA FENS – VSI NA SCENI
 
OTROŠKI 1
1. MEDENJACI – BLAGO MALIM KLOKANIMA
2. TIA GRUBELNIK – NAJ MORJE POJE MI
3. MIA KOŠTURJAK – PING PONG LOPTICA
4. PAOLA in DINA ŠPANIĆ – CRNO BIJELA LJUBAVNA PRIĆA
5. ZOJA HADNER – O,O,O, NA MORJU MI JE LEPO
6. PAULA JOZIĆ – MAĆAK TOM
7. PATRICK ŠABEDER – TO MI NI VŠEČ
 
OTROŠKI 2
8. MINKA LAVRIČ – SVETLA MISEL
9. LUKA GALIĆ – RASTEM DA VOLIM
10. ZALA GRIL – SKRIVNOSTNI PRINC
11. EMI JURIČ – EMI
12. DARIA POZDEEVA – 10.000 LAJKOV
13. LANA LETNIK – EKSPLOZIJA
14. SARA LINA JAGODIC VEČERINA – TAKO JAZ ŽIVIM
 
NAJSTNIŠKI 1
15. TJAŠA JAKUP – KJER JAZ SEM DOMA
16. PETRA KUNSTIĆ – SANJAM
17. ENEJ STANOVNIK – TO BO DAN
18. OLIVERA KOVAĆ – MLADOST
19. NIKA STEFANČIČ – ZVEZDNI PRAH
20. UNA DIMITRIJEVIĆ – DOK SANJAM
 
NAJSTNIŠKI 2
21. ENI RUŽIĆ – VJERUJEM I ZNAM
22. STELA TAVŽELJ – NAD OBLAKI
23. ALEKS PAVLIN – ŽIVETI SVOJE SANJE
24. NINA LAMPRET – ZATE
25. DORA ŠANDOR – SLUTNJA
26. TJAŠA RIHTER – REŠIMO SVET
27. T.C.T. – LUD ZA TOBOM
 
NOVA SCENA
28. EMA JAGRIČ – NAJINO POLETJE
29. LORENA PEZDIRC – YOU’LL BE MINE
30. JAN VEHAR – TVOJ JE ČAS
31. TANITA LIPAR – KORAK
32. ŠPELA SEVER – SEM JAZ VSEGA KRIVA
33. LANA HRVATIN – STRONGER THAN EVER
 
HIMNA FENS – VSI NA SCENI

Vrstni red nastopov za polfinalna večera

VRSTNI RED – POLFINALE PETEK, 22. 6. 2018, ob 20.30 – Taverna, Koper
1. TIA GRUBELNIK Naj morje poje mi
2. EMI JURIČ Emi
3. MINKA LAVRIČ Svetla misel
4. DARIA POZDEEVA 10.000 lajkov
5. UNA DIMITRIJEVIĆ Dok sanjam
6. ENEJ STANOVNIK To bo dan
7. TJAŠA JAKUP Kjer jaz sem doma
8. ALEKS PAVLIN Svoje sanje
9. NINA LAMPRET Zate
10. T.C.T. Lud za tobom
11. TJAŠA RIHTER Rešimo svet
12. JAN VEHAR Tvoj je čas
13. ŠPELA SEVER Sem jaz vsega kriva
14. ENI RUŽIĆ Vjerujem i znam
15. SARA LINA JAGODIC VEČERINA Tako jaz živim

VRSTNI RED – POLFINALE SOBOTA, 23. 6. 2018, ob 20.30 – Taverna, Koper
1. MEDENJACI Blago malim klokanima
2. ZOJA HADNER O, o, o… Na morju mi je lepo
3. PAOLA IN DINA ŠPANIĆ Crno bijela ljubavna prića
4. ZALA GRIL Skrivnostni princ
5.PAULA JOZIĆ Mačak Tom
6. MIA KOŠTURJAK Ping pong loptica
7. LUKA GALIĆ Rastem da volim
8. LANA LETNIK Eksplozija
9. PATRICK ŠABEDER To mi ni všeč
10. NIKA ŠTEFANČIČ Zvezdni prah
11. OLIVERA KOVAĆ Mladost
12. PETRA KUNSTIĆ Sanjam
13. STELA TAVŽELJ Nad oblaki
14. DORA ŠANDOR Slutnja
15. EMA JAGRIČ Najino poletje
16. LORENA PEZDIRC You’ll be mine
17. TANITA LIPAR Korak
18. LANA HRVATIN Stronger than ever

Izbor za FeNS 2018

Za 23. mednarodni FESTIVAL FENS so bili letos izbrani izvajalci:

OTROŠKI FENS
MEDENJACI – BLAGO MALIM KLOKANIMA
TIA GRUBELNIK  – NAJ MORJE POJE MI
MIA KOŠTURJAK – PING PONG LOPTICA
CRNO BIJELA LJUBAVNA PRIĆA
ZOJA HADNER – O, O, O, NA MORJU MI JE LEPO
PAULA JOZIĆ – MAČAK TOM
PATRICK ŠABEDER – TO MI NI VŠEČ
MINKA LAVRIČ – SVETLA MISEL ZA MIR SVETA
LUKA GALIĆ – RASTEM DA VOLIM
ZALA GRIL – SKRIVNOSTNI PRINC
EMI JURIČ – EMI
DARIA POZDEEVA – 10.000 LAJKOV
LANA LETNIK – EKSPLOZIJA
SARA LINA JAGODIC VEČERINA – TAKO JAZ ŽIVIM

NAJSTNIŠKI FENS
TJAŠA JAKUP – KJER JAZ SEM DOMA
PETRA KUNSTIĆ – SANJAM
ENEJ STANOVNIK – TO BO DAN
OLIVERA KOVAĆ – MLADOST
NIKA ŠTEFANČIČ – ZVEZDNI PRAH
UNA DIMITRIJEVIĆ – DOK SANJAM
ENI RUŽIĆ – VJERUJEM I ZNAM
STELA TAVŽELJ – NAD OBLAKI
ALEKS PAVLIN – ŽIVETI SVOJE SANJE
NINA LAMPRET – ZATE
DORA ŠANDOR – SLUTNJA
TJAŠA RIHTER – REŠIMO SVET
T.C.T. – LUD ZA TOBOM

NOVA SCENA
EMA JAGRIČ – NAJINO POLETJE
LORENA PEZDIRC – YOU’LL BE MINE
JAN VEHAR – TVOJ JE ČAS
TANITA LIPAR – KORAK
ŠPELA SEVER – SEM JAZ VSEGA KRIVA
LANA HRVATIN – STRONGER THEN EVER

 

Razpis za 23. festival FeNS 2018

POGOJI ZA SODELOVANJE

ROK za prijavo je podaljšan do 7. 5. 2018.

23. festival FeNS bo potekal v Kopru od 21.-25. junija 2018, v kategorijah:
OTROŠKI FENS,
NAJSTNIŠKI FENS in
NOVA SCENA.

Prvi polfinale bo potekal 22. 6., drugi polfinale 23. 6., finale 24. 6. 2018. Prijavljene skladbe morajo biti originalne, nikoli prej javno objavljene, izvajane ali predvajane v kakršnemkoli kontekstu na radiu oz. televiziji v Sloveniji ali na internetu. Avtorji lahko na razpisu sodelujejo z več skladbami.

Za prijavo izpolnite ELEKTRONSKO PRIJAVNICO – na povezavi PRIJAVNICA FeNS 2018
Prijavnica vsebuje obvezne priloge:
– POSNETEK SKLADBE z glavnim vokalom – demo oz. končni,
– GLASBENO PODLAGO s spremnimi vokali – playback/baza.
Trajanje skladbe je izrecno omejeno na 3 minute!
– BESEDILO SKLADBE,
– KRATKO BIOGRAFIJO IZVAJALCA,
– FOTOGRAFIJO IZVAJALCA (v formatu .jpg ali .tiff),
– VIDEO PREDSTAVITEV IZVAJALCA v formatu .mp4, dolžina do 20 sekund, za objavo na prireditvi in v medijih.

Izpolnjeno elektronsko prijavnico natisnite, podpišite in pošljite na naslov:
Agencija Plahutnik (za FeNS), Bošamarin 32, 6000 Koper, Slovenija.

Razpisni rok: Vse prijave morajo biti prejete do vključno 7. 5. 2018. Organizator si pridržuje pravico do podaljšanja roka po lastni presoji.

Pravice organizatorja: S sodelovanjem v razpisu avtorji in izvajalci soglašajo, da se njihova dela snemajo, predvajajo in uporabljajo v radijskih in televizijskih programih, na prireditvah festivala FeNS, izdajajo na nosilcih zvoka in slike na CD-jih, DVD-jih ter drugih digitalnih medijih ter za promocijo festivala.

Kriteriji izbora: Festivalska žirija bo s poslušanjem posnetkov, prispelih do konca razpisnega roka, ocenila skladbe in naredila predlog za izbor skladb festivala. Festivalska žirija bo ocenila skladbe s poslušanjem končnih posnetkov ter poslušanjem izvedbe izvajalcev v živo na 1. in 2. polfinalu.

Nagrade: Plakete za uvrstitve od 1.-3. mesta v posameznih kategorijah, za najboljše besedilo festivala, za najboljši scenski nastop in posebne nagrade za udeležbo na festivalih: Raspjevanje pahuljice – Mrkonjić grad in Đurđevdanski festival – Banja Luka v RS BIH, Zvezdićki – Prilep v Makedoniji, Školjkice – Novi Sad in Šareni vokali – Sombor v Srbiji, Čarobna frula v Zagrebu. Najboljši izvajalec celotnega festivala prejme nagrado festivala FeNS in nagrado mednarodnega združenja festivalov WAF.

Prijavnina: Prijava na festival je brezplačna. Če bo prijavljena skladba izbrana, se za posamezno izbrano skladbo plača kotizacija v znesku 134,20 € (vključen 22% DDV). V kotizaciji so vključeni organizacijski stroški izvedbe festivala.

INFORMACIJE: info@agencijaplahutnik.com
ali po telefonu 041 370 404 in 041 621 141